Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Ndërsa në e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -2 dhe 0 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 4 dhe 6 gradë Celsius.

Do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Back to top button