Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.”, ka bërë të ditur instituti.

Sipas parashikimeve, do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-9 m/s.