Parashikimi i motit për të dielën

 
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se të dielën në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë të fokusuara kryesisht rreth maleve.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.
“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, ka njoftuar IHMK./21Media

Back to top button