Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Një javë pak më e nxehtë se java që lamë pas

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimi të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Sipas IHMK-së vranësirat ditën e martë dhe të premten kanë mundësi që vende- vende të shoqërohen me shi, kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Temperaturat minimale sipas IHMK-së, do të lëvizin  ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius.

Pra, një javë pak më e nxehtë se java që lamë pas. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejt 137si deri 8 m/s.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button