Pas reshjeve të borës, Ahmeti ka një apel për qytetarët

Ahmeti ka njoftuar se ekipet për mirëmbajtjen e rrugëve janë në terren

Pas një stuhie me erëra të forta dhe me shi që lanë më shumë se 100-mijë banorë pa energji elektrike në disa komuna të Kosovës, tani kanë nisur reshje të borës.

Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se të gjitha ekipet për mirëmbajtjen e rrugëve janë në terren, për të bërë të mundur pastrimin e rrugëve.

Ahmeti gjithashtu ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes në trafik pasi që rreshjet janë të vazhdueshme. /21Media 

Back to top button