Pas takimeve të sotme me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçin dhe presidentin Ilir Meta, kryekuvendari Glauk Konjufca ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike.

Atje ai është pritur nga kryetari në detyrë i PD, Lulzim Basha, me te cilin tashmë ka takim.

Konjufca në vizitën e tij në Shqipëri po shoqërohet nga nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci.