PDK vendos ta rrisë numrin e nëndegëve në Prishtinë

Po mbahen zgjedhjet e mbrendshme të PDK-së

Ka ditë që kanë filluar zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike të Kosovës nëpër komunat e Kosovës. Kurse sonte nisën ne kryeqyet.

Në këto zgjedhje PDK ka vendosur ta rrisë numrin e nëndegëve në Prishtinë.

Zgjedhjet e para të kësaj partie nisën në nëndegën tretë në Dardani. Të pranishëm ishin anëtarë të kryesisë së degës së Prishtinës – ministri i Shëndetësisë Uran Ismajli, ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri dhe zv.ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Bujar Cakolli./21Media

Back to top button