Peja kujton gazetarin Hivzi Krasniqi

Shoqata e Gazetareve të Pejës mbajti akademi përkujtimore

Gazetarët e Pejës e kujtuan kolegun e tyre tashmë të ndjerë Hivzi Krasniqin. Krasniqi veç punës se tij në gazetari njihet si autor i njëmijë teksteve të këngëve shqipe, dhe si ndër pionierët e parë të radio-gazetarisë kosovare./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button