Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Ky takim siç ka njoftuar Pendarovski është realizuar në margjinat e Samitit për ndryshimet klimatike.
Pendarovski është takuar edhe me kryeministrin e Kanadës, Justin Trudeau, princin e dytë të Monakos, kryeministrin e Irlandës, Micheal Martin dhe kancelarin e Austrisë, Aleksandar Shalenberg./TV21

Back to top button