Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City në fund të sezonit të ardhshëm, që sipas Daily Mail, ai nuk do ta vazhdoj më kontratën me klubin nga Mançesteri i Anglisë.

Kontrata e Guardiolës përfundon në vitin 2025 dhe pavarësisht se klubi është i interesuar që ta vazhdoj, spanjolli siç duket është gati për aventura të reja.

Back to top button