Perëndimi zotohen të rrisin kostot për Rusinë

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe kanë pohuar vendosmërinë e tyre për të vazhduar rritjen e kostove ndaj Rusisë për pushtimin e saj “të paprovokuar dhe të pajustifikuar” të Ukrainës.
Biden, Macron, Scholz e Johnson folën në një video-telefonatë të hënën.
“Udhëheqësit theksuan angazhimin e tyre për të vazhduar ofrimin e ndihmës së sigurisë, ekonomike dhe humanitare për Ukrainën”, tha Shtëpia e Bardhë në një deklaratë./21Media

Back to top button