Përfundon raundi i tretë i bisedimeve Ukrainë-Rusi me pak zhvillime pozitive

Raundi i tretë i bisedimeve ndërmjet Ukrainës dhe Rusisë ka përfunduar.
Një këshilltar ukrainas në zyrën e presidentit tha se kishte disa përparime “të vogla pozitive” në logjistikën e korridoreve humanitare. Dhe agjencia e lajmeve Reuters citoi një negociator ukrainas të thoshte se nuk ishte arritur asnjë marrëveshje që përmirësonte ndjeshëm situatën më të gjerë.
Një ndihmës i Kremlinit tha se bisedimet në Bjellorusi kishin “dështuar të përmbushnin pritshmëritë tona”, në komentet e transmetuara në TV rus.
Të dyja palët thonë se bisedimet do të vazhdojnë./21Media

Back to top button