Përpjekja e Kendall Jenner për të prerë një trangull bëhet virale

1 min read

Kendall Jenner ishte është përballur  në rrjetet sociale pas publikimit të një videoje ku ajo hasi në vështirësi ta priste një trangull.

Supermodelja 26-vjeçare e gjeti veten në qendër të zhurmës në internet pas debutimit të episodit të fundit të shfaqjes të familjes së saj The Kardashians, gjatë së cilës aftësitë e saj në kuzhinë u shfaqën plotësisht për kamerat, përcjell portali rtv21.tv

Në episod, modelja dhe pronarja e markës tekila shihet duke vizituar rezidencën e madhe të mamasë së saj Kris në Calabasas, Los Angeles, ku ajo vendos t’i bëjë vetes një meze të lehtë.

Duke refuzuar ofertën e Kris-it që kuzhinieri profesionist i familjes të bëjë diçka për të – këmbul se ajo do ta bëjë vet dhe se prerja e trangullit do të ishte ‘e lehtë’ – Kendall vazhdon të përpiqet të presë frutat, duke përkulur krahët në një modë shumë e sikletshme, ndërsa nëna e saj e shikonte e hutuar

Menjëherë pasi Kendall pranoi se ajo nuk ishte ‘prerëse e mirë’ dhe se ishte ‘ e frikësuar’ nga thika, Kris thirri kuzhinerin, duke i kërkuar që ta bënte mezen për Kendall.

Momenti gazmor është pritur me shumë argëtim në rrjetet sociale, ku njerëzit nuk kanë hezituar të tallen me modelen për mungesën e aftësive të saj në kuzhinë./21Media