Përplasje ndërmjet protestuesve dhe Policisë

Protestuesit e mbledhur në oborrin e Kuvendit të Kosovës kanë nisur të përplasen me Policinë, që po e mban rendin.
Në video shihet si protestuesit tentojnë të shkojnë në zonën që policia e ka bllokuar.
Ushtruesi i detyrës së OVL- UÇK-së, Faton Klinaku, iu bëri thirrje protestuesve për qetësi, derisa tha se nëse vazhdohen tensione të tilla, protesta do të ndërpritet./21Media

Back to top button