Dy të tjerë dyshohet se kanë mbetur të bllokuar

Dy të tjerë dyshohet se kanë mbetur të bllokuar

Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë bllokuar nga një ortek në provincën Van në Turqinë Lindorë.

“Shtatë persona u shpëtuan gjatë kontrollit. Fatkeqësisht, pesë të tjerë u gjetën të vdekur nën dëborë”, konfirmoi kryetari i Vanit, Mehmet Emin Bilmez.

Orteku ra në rrethin Bahcesaray dhe goditi një minibus që udhëtonte përgjatë autostradës Van-Bahcesaray, raporton AA, përcjell 21Media

Bilmez tha se të paktën dy persona mund të mbeten të bllokuar, kështu që përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit po vazhdojnë.

Rrethuar nga male kolosale, rrethi Bahcesaray shpesh përjeton kushte të vështira dimri./21Media