Pesë viktima dhe 442 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

1 min read

 

Nga 2 mijë e 939 testime për Covid-19, pozitivë kanë rezultuar 442 persona, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut.

Janë regjistruar 373 të shëruar dhe 5 viktima.

Në mënyrë shtesë në regjistrin për të vdekurit nga Covid-19 janë regjistruar edhe 5 viktima që kanë ndërruar jetë gjatë periudhës prej 11.11.2021 deri 22.11.2021./21Media