Pete Davidson nuk do të jetë më pjesë e Saturday Night Live

1 min read

“Saturday Night Live” mbylli sezonin e 47-të duke i dhënë lamtumirë dy prej anëtarëve më të dashur të kastit.

Në episodin e së shtunës mbrëma, emisioni i varietetit të NBC u përshëndet me Kate McKinnon dhe Pete Davidson.

Pete pranoi se kur u bashkua për herë të parë me SNL në moshën 20-vjeçare, ai “nuk e kishte idenë” se çfarë po bënte. Ai tha se ishte “i frikësuar” të punonte së bashku me veteranët e shfaqjes si Kenan Thompson ose Kate McKinnon në “një shfaqje dhe platformë kaq historike, të respektuar”.

“Meqenëse jam një stand up, thjesht do të provoj stand up dhe pjesët e mia personale në Weekend Update si unë dhe jam shumë i lumtur që e bëra. Unë duhet të ndaj kaq shumë me këtë audiencë dhe fjalë për fjalë të rritem para syve tuaj. Ne ishim së bashku në të mirat dhe të këqijat, më të lumturat dhe më të errëtat”, u shpreh Davidson./21Media