Petkoviqit i refuzohet kërkesa për vizitë në Kosovë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovën, Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Meliza Haradinaj-Stublla.

Ajo ka shkruar se Petkoviq i është refuzuar kërkesa për vizitë në Kosovë.

“Pas interesimit të medieve, njoftoj opinionin publik se edhe sonte MPJD ka refuzuar kërkesën e zyrtarit serb Petar Petkoviq (i ashtuquajtur ‘drejtor në zyrë për Kosovën’) për vizitë në Republikën e Kosovës”, ka shkruar Haradinaj-Stublla.

Pas interesimit të medieve, njoftoj opinionin publik se edhe sonte MPJD ka refuzuar kërkesën e zyrtarit serb Petar…

Posted by Meliza Haradinaj-Stublla on Wednesday, 13 January 2021