Pezullohet greva, mësimi fillon të hënën

Veseli: Do t’i mbajmë premtimet që të jemi afër punëtorëve.-Haradinaj: Qeveria e interesuar tu jep përgjigje të gjitha kategorive.- Jasharaj: Marrëveshja e re na afron shumë tek kërkesat tona

Të hënën fillon mësimi në të gjitha shkollat e Kosovës. Lajmin e kanë konfirmuar kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit që kanë zhvilluar me përfaqësuesit e SBASHK-ut. U tha se oferta e fundit i afrohet kërkesës së mësimdhënësve./21Media

 

 

Back to top button