Pique pati paraqitjen e fundit si lojtar i Barcelonës

Pique pati paraqitjen e fundit si lojtar i Barcelonës

Trajneri i Barcelonës, Xavi dhe lojtarët Sergio Busquets dhe Jordi Alba e lavdëruan mbrojtësin Gerard Pique pas paraqitjes së tij të fundit në Camp Nou si lojtar i Barcelonës.

Pique të enjten konfirmoi lajmin  për t’u tërhequr nga futbolli, para Kupës së Botës, si pjesë e një 24 orëshi të ngjeshur në Camp Nou.

Pique do të largohet zyrtarisht nga klubi javën e ardhshme dhe atij iu dha një fillim lamtumire emocionale pasi Barcelona arriti një fitore 2-0 në shtëpi ndaj Almerias./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button