Pjesa e parë: Pa gola mes Francën e Danimarkës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes tejet interesante mes Kombëtares së Francës dhe asaj të Danimarkës.
Pas 45’ minutave lojë dhe tre sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “974”, Franca po barazon pa gola me Danimarkën.
Përgjatë pjesë së parë, Franca u tregua më e rrezikshme ku regjistroi 13 tentime për gola, ku tre prej tyre ishin drejt portës, krahas Danimarkës që kishte dy tentime për gol por që asnjë drejt Hugo Lloris.
Pjesa e parë mbyllet e barabartë 0:0.

Back to top button