Një person është plagosur në sot rreth orës 18:30 në rrugën “19 qershori” në Podujevë. Lajmi për portalin rtv21.tv është konfirmuar nga zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti

“Sot rreth orës 18:30, policia ka marrë një informatë për një plagosje me arme zjarri në rrugën”19 qershori” në Podujevë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Bazuar në të dhënat fillestare në këtë vend është plagosur 1 person.”, tha ajo.

Ahmeti po ashtu bëri të ditur se i plagosuri është dërguar për trajtim mjekësor ndërsa policia po e hetojnë rastin për identifikimin e personit të dyshuar./21Media