“Po pres që dikush të më zgjojë”, thotë ministri saudit i sportit pas fitores ndaj Argjentinës

Një ditë pas fitores historike të Arabisë Saudite kundër Argjentinës në Kupën e Botës në Katar, ministri i sportit tw kwtij vendi, Princi Abdulaziz bin Turki Al-Faisal thotë se “po pret që dikush të më zgjojë”.

“Ka qenë një rezultat i pabesueshëm. Ekipi luajti vërtet mirë, ata u përgatitën për tre vjet për këtë ditë, trajneri (Hervé Renard) bëri një punë të mrekullueshme”, tha Princi Abdulaziz për CNN në Doha të mërkurën, ndërsa ai reflektoi për fitoren 2-1 të Arabisë Saudite, që është shihet si përmbysja më e madhe ndonjëherë e Kupës së Botës.

Ka harmoni dhe një ndjenjë vërtet të mirë brenda ekipit … ata luftuan nga zemra për të dhënë diçka.”

Festimet për fitoren e jashtëzakonshme vazhduan edhe në mbrëmjen e së martës dhe të mërkurën herët.

Zona e zonës së tifozëve ishte e mbushur me ngjyrën e gjelbër ndërsa njerëzit valëvitnin me krenari flamurin saudit./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button