Pogba i futet industrisë së filmit

Fituesi i Kupës së Botës, Paul Pogba, do të luajë në një film francez që do të shfaqet në prill të vitit 2025 pas xhirimit të skenave në Paris këtë javë, kanë konfirmuan burimet për “ESPN” të hënën.

Pogba po vuan një pezullim katër-vjeçar për shkeljes së rregulla kundër dopingut që u dha në shkurt. Ish-futbollisti francez tha në atë kohë se ai kurrë nuk ka marrë qëllimisht substanca të ndaluara dhe ka planifikuar të apelojë vendimin.

Filmi quhet “4 Zéros”, dhe është një vazhdim i një “3 Zéros” të suksesshëm, të lëshuar në vitin 2002.

Sipas gazetës franceze “Le Parisien”, e cila raportoi për herë të parë për rolin e Pogbas në film, 31-vjeçari do të luajë një trajner futbolli të ekipit të të rinjve.

Apelimi i Pogbas për akuzën për doping do të shqyrtohet nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS), dhe nëse apelimi i tij do të jetë i suksesshëm, dënimi i tij mund të reduktohet.

Back to top button