​Policia arreston një person për posedim të substancave narkotike

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për posedim të substancave narkotike. Rasti ka ndodhur pasditen e së enjtes në rrugën “Qamil Morina” në Pejë.

Siç ka njoftuar Policia, të dyshuarit i është gjetur edhe një mulli për bluarje të substancës narkotike.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që iu është gjetur dhe sekuestruar një qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, një mulli për bluarje të substancës narkotike dhe një brisk”, ka njoftuar Policia përmes raportit 24 orësh.

Me rekomandim të Prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt./21Media

Back to top button