Policia e Kosovës fillon patrullimin ujor në kufi me Serbinë (Video)

Sveçla: Tashmë kontrolli i kufirit shtetëror është më i plotë.-Elezi: Liqeni i Ujmanit është keqpërdorë nga bandat kriminale
Policia e Kosovës prej sot filloi patrullimin ujor në kufi me Serbinë si dhe në të gjithë hapësirën e Liqenit të Ujmanit, njoftoi Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Njohësit e fushës së sigurisë thonë se kontrolli i vijës kufitare ujore me Serbinë forcon sovranitetin e shtetit të Kosovës dhe ndihmon në luftimin e kontrabandës!/21Media

Back to top button