Policia në aksion, mbi 660 gjoba për mosrespektim të ligjit anti-Covid

Policia e Kosovës po vazhdon t’i shqiptojë gjoba qytetarëve që nuk po respektojnë ligjin për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19.
Sipas raportit të fundit të Policisë vetëm gjatë së premtes janë dënuar 664 qytetarë.
Gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar edhe 1 mijë e 396 tiketa trafiku.
Gjithashtu, janë arrestuar 18 persona, 12 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit./21Media

 

Back to top button