Policia sekuestron gëzhoja armësh dhe mjete piroteknike në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 23:30 në Mitrovicë të Veriut ka pasur grumbullim të personave, ku dyshohet se janë përdorur mjete piroteknike dhe armë.
Policia ka bërë shpërndarjen e turmës dhe në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe sekuestruar disa gëzhoja të armëve të llojeve të ndryshme, si dhe disa kutia me mjete piroteknike.
Me urdhër të prokurorit është hapur rasti “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” dhe vazhdon të hetohet nga njësitë relevante./21Media

Back to top button