Polonia me fitore të thellë ndaj Letonisë

Polonia e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit B të Kampionatit Evropian U19 për hendbolliste që po mbahet në Prishtinë.

Të hënën në mesditë, Polonia ka dominuar plotësisht dhe ka fituar bindshëm ndaj Letonisë. 47:17 në të mirë të Polonisë ishte rezultati në fund.

Në ndeshjen e parë, të shtunën, Polonia kishte fituar ndaj Izraelit. Po të shtunën, Letonia kishte pësuar nga Austria./21Media

Back to top button