Presidenca reagon pas dështimit të ”Sunny Hill”, në Prishtinë

1 min read

Këshilltarja kryesore e presidentes, Donjeta Miftari përmes një postimi në ”Twitter”, ka shkruar se Festivali ”Sunny Hill” e vendos Kosovën në hartë dhe është një mundësi e jashtëzakonshme për të promovuar vendin tonë.

 Miftari ka treguar se zyra e presidentes ka luftuar për ta mbajtur atë në PR.

”Dua Lipa është ambasadorja e Kosovës në botë. Rinia jonë pret dhe meriton më mirë. Duhet gjetur një zgjidhje për ta rikthyer aty ku i takon”, ka shkruar ndër të tjera Miftari./21Media