Presidenti i Austrisë uron Ditë e Pavarësisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e Ditës së Pavarësisë, ka pranuar telegram urimi nga presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen.
“Austria dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera dypalëshe, politike, ekonomike, shkencore dhe shkëmbime kulturore. Pavarësisht pandemisë, vizita juaj, zonja Presidente, dhe disa vizita në nivel qeveritar e kanë thelluar më tej këtë bashkëpunim përgjatë vitit 2021”, thuhet në telegramin e presidentit Van der Bellen.
Presidenti austriak në telegram ka theksuar se mirëpret dhe mbështet miqësinë dhe partneritetin e rëndësishëm ndërmjet dy vendeve./21Media

Back to top button