Presidenti i KOK-ut takohet me Uta Ibrahimin, të gatshëm për bashkëpunim

1 min read

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i këtij komiteti është takuar me alpinisten, Uta Ibrahimi.

Presidenti Krasniqi ka përgëzuar Utan për arritjet e saja dhe promovimin e shtetit të Kosovës në arenën ndërkombëtare, derisa i kanë shprehur vullnetin dhe gatishmërinë për bashkëpunim.

”Nga ana e saj, alpinistja Ibrahimi ka folur për sfidat dhe sukseset e saja, derisa është shprehur falënderuese për mikpritjen”, thuhet në njoftim./21Media