Presidentja ka shkarkuar Valdete Dakën

1 min read

 

 

Një takim është mbajtur para dite në Presidencë në mes të presidentes Vjosa Osmanit dhe kryetares së KQZ-së Valdete Daka.

Në këtë takim Osmani ka kërkuar nga Daka që të japë dorëheqje nga detyra e kryetares së KQZ-së, por sipas burimeve të RTV21, ajo ka refuzuar.

Disa orë më vonë presidentja Vjosa Osmani nxjerr një vendim për shkarkimin e Valdete dakes nga kryesuesja e KQZ-së.

Gjyqtari Kreshnik Radoniqi emërohet për kryesues i ri në KQZ-së./21Media