Ka përfunduar ndeshja hendbollistike ndërmjet Dritës dhe Prishtinës

Ka përfunduar ndeshja hendbollistike ndërmjet Dritës dhe Prishtinës

Skuadra e Prishtinës ka fituar përballë skuadrës së Dritës me 2 gola epërsi. Loja ndërmjet këtyre dy skuadrave rezultoi me fitoren e Prishtinës kështu duke shënuar 27 gola, ndërsa Drita 25 gola.

Me këtë fitore Prishtina bëhet gjysmëfinalisti i katërt për kupën e Kosovës në Hendboll.

Ky takim u transmetua drejtpërdrejt në televizionin 21 Plus./21Media