Pse s’pati kuorum për ta votuar komisionin për energjinë?

Kuvendi i Kosovës s’ka pasur kuorum për ta votuar komisionin për energjinë në seancën e sotme, në të cilën pati përplasjes mes pozitës dhe opozitës.

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala në “Click” të RTV21 tha se debati i sotëm ishte i nevojshëm, por që nuk pati rezultat final.

“Kërkesa jonë e ka gjetur para një situatë të rëndë mazhorancën që të ballafaqohet me argumentet tona”, ka thënë Shala.

Sipas tij, kjo çështje nuk ka përfunduar ka mbetur të diskutohet në seanca tjera. /21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button