Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës Francë-Gjermani

1 min read

 

Sonte, stadiumi “Alianz Arena” do të presë mbase ndeshje më të paparashikueshme deri më tani në Kampionatin Evropian Euro 2020 ndërmjet Francës dhe Gjermanisë.

Këto dy kombëtare janë në Grupin F ku bëjnë pjesë edhe Portugalia dhe Hungaria.

Ndeshja do të fillojë nga ora 21:00 dhe më poshtë janë formacionet zyrtare:

Franca: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Kante, Pogba, Rabiot, Griezman, Mbappe, Benzema

Gjermania: Neuer, Rudiger, Ginter, Hummels, Kimich, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens, Gundogan, Muller.