Punëtori provon t’i hakmerret shefit, por e gaboi veturën

2 min read

Një burrë i dëshpëruar shkatërroi veturën e shefit të tij në shenjë hakmarrjeje – mendoi ai. Sidoqoftë, ishte Audi e gabuar që ai dëmtoi.

Hakmarrja dihet se është e lezetshme, por jo aq e lezetshme kur akti i hakmarrjes kthehet kundër. Kjo i ndodhi një burri në Zagreb. Nga zemërimi që shefi i tij i kishte disa rroga borxh, ai donte t’i jepte një mësim, transmeton rtv21.tv.

Nga dëshpërimi, ai kapi një sëpatë me synimin për të prishur makinën e shefit të tij. 44-vjeçari goditi një Audi A8 3.0 TDI Quattro të zi me një sëpatë në mes të ditës. Ai theu të gjitha xhamat dhe la shenja të qarta në të gjithë automjetin.

Para se të fillonte veprimin e tij hakmarrës, sipas dëshmitarëve, ai i kërkoi një burri të ulur pranë makinës të largohej në mënyrë që të mos goditej nga xhami dhe të lëndohej. Pastaj ai e la zemërimin e tij të lirë. Kur 44-vjeçari mbaroi me aksionin, ai u ul pranë veturës.

Policia ishte atje shumë shpejt dhe e arrestoi burrin menjëherë. Ai pranoi gjithçka dhe përshkroi rrethanat.

Fatkeqësisht, plani i tij dështoi. Sepse, siç doli, ai kishte prishur Audi -n e gabuar. Automjeti i thyer është në pronësi të një kompanie. Pronari u trondit pas mbërritjes në vendin e incidentit, nuk u besonte syve. Në një bisedë me portalin kroat ” 24 Sata “, personi në fjalë tha”Unë kurrë nuk e kam parë këtë njeri më parë. Unë kam një kompani qera-makinë dhe makina sapo është dhënë me qira.” Papritur u bë thjesht hedhurinë./21Media