Qershori vjen me super filma!

Vera është pothuajse këtu dhe zinxhirët e kinemasë amerikane, të goditur nga taksat financiare të një pandemie të pafund dhe të tronditur nga zhvendosja e audiencës në transmetim, më në fund kanë arsye për të qenë optimistë të kujdesshëm.

Ky qershor po vjen me super filma. Ne iu sjellim disa prej tyre që ia vlen t’i shikoni .

”Bekimi”

Data e publikimit: 3 qershor në kinema

Regjisori i talentuar britanik Terence Davies tregon 50 vjet në jetën e poetit Siegfried Sassoon (i luajtur si i ri nga Jack Lowden dhe si i moshuar nga Peter Capaldi), duke u fokusuar në rezistencën e tij ndaj Luftës së Parë Botërore dhe përvojat e tij si një homoseksual i mbyllur. Njeri në një kohë intolerante.

“Krimet e së ardhmes”

Data e publikimit : 3 qershor në kinema

David Cronenberg, mjeshtri i tmerrit të trupit (shih: “Videodrome”, “The Fly”), rikthehet me këtë thriller të mërzitshëm distopian për një artist të performancës (Viggo Mortensen) i cili mund të rrisë organe sintetike. Léa Seydoux dhe Kristen Stewart janë bashkë aktorë.

“Ishulli i zjarrit”

Data e publikimit : 3 qershor në Hulu

Stand-up-komediani Joel Kim Booster dhe interpretuesi i “Saturday Night Live” Bowen Yang prezantojnë këtë komedi rreth dy miqve që shkojnë në destinacionin e famshëm të pushimeve homoseksuale të titullit. Andrew Ahn (“Spa Night”, “Driveways”) drejton.

“Ngutje”

Data e publikimit : 10 qershor në Netflix

Adam Sandler drejton këtë dramë sportive që transmetohet drejtpërdrejt për një ish-skaut basketbolli pa fat, i cili përpiqet të rikthehet në lojë duke rekrutuar një lojtar nga jashtë për të konkurruar në NBA. Queen Latifah dhe Ben Foster janë bashkë-yll.

“Babai i nuses”

Data e publikimit : 16 qershor në HBO Max

Andy García merr rolin shqetësues të babait të luajtur më parë nga Spencer Tracy dhe Steve Martin në këtë xhirim të komedisë romantike të përqendruar në një baba kubano-amerikan që lufton me dasmën e ardhshme të vajzës së tij. Gloria Estefan luan bashkë.

“Telefoni i zi”

Data e publikimit : 24 qershor në kinema.

Scott Derrickson, regjisori i filmit të parë të Marvel-it “Doctor Strange”, kthehet në rrënjët e tij si një regjisor horror në këtë festival rrëqethës mbinatyror rreth ngjarjeve okulte brenda shtëpisë së një rrëmbyesi dhe vrasësi serial të quajtur Grabber, i luajtur nga Ethan Hawke.

“Fat të mirë për ty, Leo Grande”

Data e publikimit : 17 qershor në Hulu

Emma Thompson luan në një nga të dalluarit e tjerë nga Sundance i këtij viti: një dramë për një të ve të frustruar seksualisht (Thompson) që kërkon shërbimet e një punëtori të pashëm seksi (Daryl McCormack, i famës së “Peaky Blinders”)./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button