Rama nga Mynihu publikon një fotografi me Kurtin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ai i Kosovës Albin Kurti janë takuar në Mynih në kuadër të Konferencës së Sigurisë.
E nga atje Rama ka publikuar një fotografi me Kurtin të cilën e ka shoqëruar me flamur të Shqipërisë dhe Kosovës kurse mes tyre ka vendosur një zemër.
Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar mbrëmë për në Mynih të Gjermanisë, për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë që mbahet atje, takimin e parë e ka realizuar me Presidenten e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), Odile Basso./21Media

Back to top button