Rama: PD-ja e udhëhequr nga frika braktisi zgjedhjet

Rama ka thënë se me kundërshtimin e zgjedhjeve dhe vettingut, PD-ja i shpalli luftë BE-së e SHBA-së

Partia socialiste në Shqipëri zyrtarisht hapi fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershorit, ku prezantoi edhe programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme.

Kryetari i saj Edi Rama shprehu keqardhje për mungesën e demokratëve në zgjedhje. Rama tha se partia që lindi 27 vjet më parë, Partia Demokratike, vendosi të dalë nga zgjedhjet e udhëhequr nga frika./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button