Ramosaj iu çon porosi krerëve të vendit: Rruga Deçan-Plavë do të bëhet

 

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, iu është drejtuar krerëve të vendit, presidentit Hashim Thaçi, kryeparlamentares, Vjosa Osmani dhe kryeministrit Avdullah Hoti, me një letër ku thotë se rruga Deçan-Plavë do të bëhet.

“Në ndërkohë po ju informoj që në çfarëdo forme rruga R-108 do të vazhdojë të bëhet”, thuhet në letrën e Ramosajt.

Në këtë letër, ai rendit se jeta e qytetarëve të Deçanit është vështirësuar si dhe nga krerët e vendit ka kërkuar mbështetje rreth realizimit të disa projekteve të tjera që thotë se janë të rëndësishme për këtë komunë./21Media

Back to top button