Real Madrid-Bilbao, formacionet e finales së Superkupës

Në Spanjë sonte do të ndahet trofeu i parë sezonal dhe në garë për ta fituar çmimin e më të mirit në Superkupën e Spanjës janë Real Madridi dhe Athletic Bilbao.
Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 19:30 në stadiumin “King Abdullah Sports City” në Arabi.
Real Madridi e arriti finalen pasi e mposhti Barcelonën në gjysmëfinale, kurse Bilbao triumfoi përball Atletico Madridit.
Këto janë formacionet e mundshme të kësaj finaleje:
Real Madrid: Courtois, Vazquez, Militao, Nacho, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Rodrygo, Vinicius, Benzema,
Athletic Bilbao: Simon, De Marcos, Yeray, Iñigo, Balenziaga, Vespa, Dani Garcia, Nico Williams, Muniain, Raul Garcia, Williams.

Back to top button