Renditja tabelare në Superligën e Kosovës pas xhiros së parë

 
Me dy ndeshjet e së dielës ku u ballafaquan Ballkani me Dukagjinin dhe Malisheva me Prishtinën është mbyllur edhe xhiroja e parë e edicionit të ri të Superligës së Kosovës në futboll.
Të dy skuadra që janë promovuar në këtë edicion në Superligë i kanë ndalur me barazime rivalët e sotëm.
Dukagjini barazoi 2-2 me Ballkanin kurse Malisheva e ndali kampionin në fuqi me rezultat 1-1.
Pas javës së parë, Drita e kryeson tabelën me 3 pikë, e ndjekur nga Dukagjini, Ballkani dhe Prishtina me nga një pikë.
Drenica, Gjilani, Llapi, Ulpiana dhe Malisheva mbajnë pozitat 5,6,78 dhe 9 me nga një pikë, kurse e fundit pa pikë është skuadra e Feronikelit.

Back to top button