Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të ketë rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme dhe reshje shiu.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.
Sa i përket parametrit të erës, do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s./21Media

Back to top button