Sa po arrin të zhvillohet turizmi dimëror në Kosovë?

Hysen Sogojeva nga Oda e Hotelerisë dhe Turizmit ka qenë i ftuar sonte në emisionin ”Start Up”, ku ka folur rreth çështjes së bizneseve si dhe gjendjen e tyre gjatë këtij muaji.
Sogojeva ka shtuar se vendimet në lidhje me bizneset po bëhen pa u konsultuar me ta dhe kjo gjë po del e papërshtatshme.

Tutje ai ka shtuar se turizmi dimëror ka rëndësi për vendin, mirëpo Brezovica nuk ka as teleferik./21Media

Back to top button