Sadiku shënoi prapë fitore, lufton për medalje

Boksierja kosovare, Donjeta Sadiku sot ka shënuar tjetër fitore bindëse në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”.
Ajo mundi 5:0 Jocelyne Tshamala nga Kongo, kategoria 57-60 kg.
Siç ka informuar Komiteti Olimpik i Kosovës, me këtë fitore, Sadiku është kualifikuar në çerekfinale dhe është vetëm një fitore larg medaljes botërore./21Media

Back to top button