Salih Mustafa del sot para Speciales

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Sot duke filluar nga ora 11:00 do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes së ish-shefit të Inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Salih Mustafa, i njohur gjatë luftës si komandant Cali,

Kjo u bë e ditur nga një njoftim nga Dhomat e Specializuara.

Mustafa muaj më parë në sallën e gjyqit në Hagë është deklaruar i pafajshëm për të gjitha aktakuzat me të cilat akuzohet.

Ai është arrestuar më 24 shtator të vitit të kaluar dhe menjëherë është transferuar në objektin e paraburgimit në Hagë. Mustafa është i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale. /21Media