Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi në një intervistë për RTV21, foli lidhur me marrëveshjen ekonomike që u nënshkrua dje mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

Ai pranoi  se pala e Kosovës ka bërë koncensione, por që një gjë e tillë sipas tij është bërë për shkak të partneriteti me SHBA-në.

Kur foli për koncensionin ai iu referua mini-shengenit.  Ndërsa koncensioni tjetër Selimi tha se është moratoriumi një vjeçar./21Media

#Selimi: Kemi bërë #koncesione, për shkak të #partneritetit me #SHBA-në

#Selimi: Kemi bërë #koncesione, për shkak të #partneritetit me #SHBA-në

Gepostet von RTV21 am Samstag, 5. September 2020