Sevilla i nxjerr barazim United, fiton Juventusi

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Evropës, ku kemi rezultate tejet interesante në takimet e para të çerekfinales.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Old Trafford”, Manchester United ka barazuar si vendas 2:2 me Sevillan.

Golat për “Djajtë e Kuq” i shënoi Marcel Sabitzer (minuta e 14’ dhe 21’), kurse për barazimin e Sevillas u përkujdesën Tyler Malacia dhe Harry Maguire të United, të cilët shënuan autogola në minutat 84’ dhe 92’ për ta barazuar rezultatin në 2:2.

Krahas këtij takimi u zhvilluan edhe dy ndeshje të tjera, ku Juventusi fitoi 1:0 ndaj Sporting Lisbonës falë golit të Federico Gattit, kurse Bayer Leverkuseni barazoi 1:1 me Royale Union SG.

Rezultatet finale:

Feyenoord 1:0 AS Roma

Bayer Leverkusen 1:1 Royale Union SG

Juventus 1:0 Sporting Lisbona

Manchester United 2:2 Sevilla

Back to top button