Shiten për 8 milionë dollarë gjashtë atlete ‘tek’ të Michael Jordan

Gjashtë atlete “Nike Air Jordans”, të veshura nga ylli i basketbollit në vitet 1990, u shitën të premten për një rekord prej 8 milionë dollarësh, sipas shtëpisë së ankandit Sotheby’s.

Michael Jordan i dha këpucët e veçanta ekzekutivit të komunikimit të Chicago Bulls, Tim Hallam, pas lojërave vendimtare që ndihmuan klubin të fitonte gjashtë kampionate NBA nga 1991 deri në 1993 dhe 1996 në 1998.

Çmimi i blerjes i arritur në ankand në Sotheby’s në New York, është një rekord për një ofertë kaq të pazakontë dhe i dyti më i lartë ndonjëherë për koleksionet e Michael Jordan./21Media

 

Back to top button